Jalad alla, minek ja kukkumised

Tänu sellele, et Mia nüüd omale jalad alla on saanud ja mööda maja ringi tatsab, on ka kukkumised ja haiget saamised kerged tulema. Ja mina olen hulluks minemas, sest ma lihtsalt ei suuda vaadata, kuidas ta jälle kuskilt kukub või komistab või tahab peaees kuhugi vastu lennata. Täiesti hull värk lihtsalt, miks Sa ei võiks lihtsalt paigal püsida ja mängida? Miks ma ei saa Sind vati sees ja õnnetustest eemal hoida, ma lihtsalt ju nii väga kardan. Miks Sa pead igale poole ronima nagu mingi ahvike ja siis alla kukkuma?

Näiteks paar päeva tagasi kukkus ta mul trepis alla. TA küll teab, et ei tohi sinna ronida ja igakord kui ronib siis saab riielda. Ning ma ju ometi püüan koguaeg lapsel silma peal hoida, aga ei, sekund mujale vaatad, ta ikka läheb sinna. Õnneks oli tegemist kõigest esimese astmega ja kukkumine ei olnud kuigi suur, AGA IKKAGI.

Siis meeldib talle üle oma mänguasjade joosta, missest et tasakaalu hoidmine veel suur töö on. Ning siis kukub ta neile peale ja lõpptulemuseks on sinikatest jalad. MA AUSÕNA EI TEE OMA LAPSELE LIIGA, TA TEEB SEDA ISE! Ja seda on nii jube vaadata.

Üks kord õpetas  Veiko teda voodi peale ronima, et mattidele sealt toolipeale ja siis voodisse. MA küll riidlesin veikoga, et ei tohi õpetada, laps hakkabki kohe nii ronima ja tagajärjeks võib olla õnnetus. Muidugi mind ei usuta kuni see õnnetus siis käes on. Eile kukkus ta toolipealt mattidele ja siis põrandale, kolks oli nii suur, et mul jäi süda seisma. Õnneks jäi laps terveks.

Vahest mul tunne, et olen liiga hoolitsev ja silma peal hoidev ema, kes ei luba lapsel kuhugi minna ega midagi teha.  Aga teisest küljest vaadates, ma tõesti ei taha et ta haiget saaksa, sest tema valu on ka minu valu ja ma ju armastan teda niiiiniii väga palju!

Raske on olla EMA!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s